Pocakfájás – északázás

Olívia születése után ránk borult a nagy rózsaszín boldogságfelhő. Persze, ez természetes, hiszen minden nehézség ellenére a 9 hónapos várakozás véget ért, és már nemcsak éreztem, hanem láttam, szimatoltam, tapintottam és puszizhattam is életem legszebb kis csodáját. A kórház után otthon a nagy boldogság még jobban rám szakadt, és hihetetlen izgalommal vártam a filmeken oly idillien ábrázolt babavilágot. Az idill egy 30 perces üvöltéssel ért véget Olívia 3 hetes korában.

Hasfájós. Minden babona és hiedelem ellenére a lányom hasfájós lett. Keserű pirula, de ha így alakult, akkor tenni kell valamit! Végig olvastam az összes ezzel kapcsolatos oldalt, fórumot, majd tanácsot kértem rokonoktól, ismerősöktől, aztán az orvossal és védőnővel is konzultáltam. Arra jutottam, hogy minden csodaszert megvettem, amire legalább ketten azt mondták, hogy ez a tuti semmi más.  A próbálkozások közepette, igazán csak egy valamire nem figyeltem, és az Olívia volt. Szerencsére még időben felhívták a figyelmemet a lényegre, így azt kell mondanom, túléltük az első 4 hónapot, és kinőttük a hasfájást. Na és, hogy mi vált be?

  1. A saját étkezésem megváltoztatása. Talán furán hangzik, de nagyon is logikus. Ezzel lehet a legtöbbet segíteni, hiszen egy szopizós kisbaba szervezetébe a tejen keresztül szinte minden átmegy, amit az édesanyja eszik. Ennek fényében lemondtam mindenről, ami csak a gondot okozhatja, majd fokozatosan kis mennyiségeket ettem, és figyeltem, mi a reakciója a gyereknek. Kezdetben elhagytam a hagymás, fokhagymás, babos,borsós,lencsés,karalábés,karfiolos,ecetes,káposztás,olajos ételeket, a pörköltön át, a rántott husiig. Második körben a tejtermékeket kezdtem el csökkenteni, de hogy túléljem kakaó nélkül az életet hamar pótoltam rizstejjel, kókusztejjel. Azt kell mondanom, hogy bevált, és bármilyen meglepő, nem éheztem, hiszen kreatív a magyar konyha, ráadásul kis mennyiségben mindig kísérleteztem mi az ami mellett nem fáj a pocakja a lányomnak. Életem legjobb ötlete volt, hogy az étkezésre vonatkozó tanácsot megfogadtam!
  2. Biogaia, Infacol, Espumisan. Ez a trió segített be a nehezebb napokon, de leginkább az Infacol feltalálójának nevét foglaltam minden nap imába. Az Infacolt ugyanis a ki nem jött pukikat összegyűjtötte, és aztán egy jó nagy adag babakakival együtt ki is küldte.

Szerencsés vagyok, mert megúsztuk kórház, szélcső és komolyabb gondok nélkül. Csak azzal, hogy mai napig figyelem, milyen ételre, hogyan reagál a lányom, nagyon sokat tudok neki segíteni. Csak egy példa, hogy amikor nem jött napokig kaki, és ez zavarta, ettem egy kis kolbászt, vagy szalonnát (zsíros,olajos dolgot), ami néhány óra alatt megoldotta a problémát.

Aki azt kérdezi miket ettem, íme néhány ötlet: (heti menüért, kérlek írj!)

reggelire általában teljes kiőrlésű pékárut, felvágottat és zöldséget ettem (sárgarépa,paradicsom,paprika,uborka) Ebédre föttkrumlpi, durum tészta, párolt zöldség, zöldségpüré ( Pl.:sárgarépa-főzőtök) rizs és saláta volt. Hozzá zöld fűszeres husikat, gyümölcs szószos husikat ettem. A vacsora is kiadós volt, hiszen mégis csak sokat szoptattam éjszaka, így virsli, felvágott, saláta pékáru, és leves is volt a menüben.

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük